کالری-برنج

کالری برنج

زمانی که شما بحث از کالری در رژیم غذایی می نمایید، می خواهید این امر که چه میزان انرژی از یک ماده غذایی دریافت کرده اید و به بدن خود رسانده اید را نشان دهید. از آنجایی که برنج یکی از وعده های غذایی اصلی سفره های ایرانی است کالری برنج همیشه مورد توجه افراد قرار می گیرد.

همه چیز در مورد کالری برنج

کالری برنج در مواد غذایی به پخت برنج و نوع برنج ایرانی بودن یا برنج شمالی بودن نیز بستگی دارد. هنگام خرید برنج ایرانی یا خرید برنج شمال می توان دقت کرد که کدام برنج چه مقدار کالری بعد از پخت دارد. از آنجایی که برنج و نان یکی از وعده های غذایی اصلی سفره های ایرانی می باشد کالری این دو مواد غذایی همیشه مورد توجه افراد قرار گرفته است. ما در بخش وبلاگ مقایسه نان و برنج را برای شما بازگو کردیم.

یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتورهایی که همیشه روی وزن تاثیر می گذارد مجموع کالری هایی می باشد که شما در طول روز دریافت می کنید. اما باید بدانید این مورد تنها عامل تاثیرگذار روی وزن نمی باشد، بلکه ماهیت کالری که دریافت می کنید و این مسئله که آن کالری از کجا دریافت شده است هم مهم می باشد. روش پخت برنج نیز یکی از عوامل تعیین کننده کالری است.

ویژگی های برنج

برای اطلاع یافتن از کالری برنج می توانید از دانستن ویژگی های انواع برنج ها شروع کنید. به عنوان مثال ویژگی های برنج ها متفاوت است. می توانید ویژگی برنج عطری، ویژگی برنج دم سیاه، ویژگی برنج شیرودی، ویژگی برنج بینام، ویژگی برنج ندا و ویژگی برنج فجر را در بخش وبلاگ وبسایت اینترنتی خرید برنج گل بابا مطالعه بفرمایید.

ارزش غذایی و کالری برنج :

برنج یکی از خوراکی هایی می باشد که حاوی کربوهیدرات ها، مواد معدنی، ویتامین ها، چربی، فیبر، منگنز، مس، آهن، و سلنیوم می باشد. برنج هایی که قهوه ای هستند آنتی اکسیدان، ویتامین و فیبر بیشتری نسبت به برنج سفید دارند. اما باید بدانید آهن برنج ایرانی سفید از برنج قهوه ای بیشتر است و هر دوی آنها مقدار مساوی سلنیوم دارند.

آن دسته از افرادی که در رژیم غذایی هستند و می خواهند کاهش وزن داشته باشند باید بدانند که بهترین انتخاب شان برنج قهوه ای می باشد. این برنج ارقام متفاوتی همانند برنج دارد. برای خرید برنج قهوه ای، می توانید برنج قهوه ای طارم و برنج قهوه ای شیرودی را از فروشگاه اینترنتی خرید برنج گل بابا خریداری نمایید.

کالری-برنج-1

برنج قهوه ای برای کاهش دادن وزن انتخاب مناسبی به شمار می رود، چرا که فیبر و منگنز بیشتری دارد. این مواد مغذی به کاهش وزن تا حد زیادی کمک می کند. کالری برنج سفید از برنج قهوه ای بیشتر است، ولی باید بدانید هر دوی آنها ارزش غذایی ویژه ای دارند. البته که بهترین برنج ایرانی ارزش غذایی زیادی دارد و مانند آن دسته هایی از برنج تراریخته که مانند برنج درجه یک ایرانی نیستند نمی باشند. شما زمانی که می خواهید برنج سفید و یا قهوه ای را خریداری کنید باید برنج ممتاز شمال را تهیه نمایید.

کالری برنج چقدر است ؟

شما باید به خوبی بدانید مقداری کالری ک درون برنج وجود دارد به نوع آن بستگی خواهید داشت. بر اساس نظریاتی که محققان در مورد کالری برنج داشته اند به این نتیجه رسیده اند که کالری این ماده غذایی به قرار زیر است :

1. در هر 100 گرم برنج سفید پخته شده به ارزش 130 کیلو کالری انرژی وجود دارد.
2. در هر 100 گرم برنج قهوه ای پخته شده حدود 11 کیلو کالری انرژی وجود دارد.

بر همین اساس می توانیم نتیجه گیری کنیم که برنج قهوه ای یکی از بهترین و مناسب ترین برنج های کاهش وزن می باشد. به هر صورت بسیاری از افراد شاید تمایل به استفاده و خرید برنج قهوه ای نداشته باشند. شما باید بدانید که برنج سفید ایرانی درجه یک هم خواص زیادی دارد و کالری آن زیاد بالا نمی باشد. شاخصی که مربوط به گلایسمی می باشد کربوهیدرات هر یک از مواد غذایی را به خوبی نشان می دهد.

شاخص گلایسمی برنج سفید پخته شده بیشتر از برنج قهوه ای می باشد. بنابراین باید بدانید آن دسته از افرادی که قند خون دارند بهتر است از برنج قهوه ای استفاده کنند. در رژیم غذایی افراد بیمار و یا آن دسته از افرادی که رژیم دارند برنج قهوه ای انتخاب مناسب تری به شمار می رود.

کالری-برنج-2

چرا در ایران کالری برنج را زیاد می دانند و آن را عامل اصلی چاقی می شمارند ؟

برای بسیاری از افراد این پرسش به وجود آمده است که چرا برنج چاق کننده می باشد و زمانی که متوجه می شوند برنج آنها را چاق می کند دیگر از آن در رژیم غذایی شان استفاده نمی کنند. بسیاری از افرادی هم که به صورت سرخود رژیم گرفته اند این ماده غذایی را از رژیم شان حذف کرده اند و دچار ریزش موی شدیدی شده اند. بنابراین باید بدانید با وجود بالا بودن کالری برنج هم نیاز است از این ماده غذایی در کشور ایران استفاده شود.

یکی از اصلی ترین دلایلی که در کشور ایران موجب می شود برنج را به عنوان یکی از غذاهای چاق کننده نام ببرند فرهنگ آشپزی ایرانی ها می باشد. ایرانی ها تمایل دارند که برنج را همراه با روغن و یا کره میل کنند. همین مورد کالری درون برنج را افزایش می دهد. افزودن روغن و یا کره به برنج موجب می شود که خاصیت چاق کنندگی برنج تا حد زیادی افزایش یابد. در صورتی که اگر شما برنج را به تنهایی میل کنید نه تنها چاق کننده نمی باشد بلکه بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های آن را می توانید برای سلامت مو و پوست دریافت کنید.

برنج کالری بیشتری نسبت به خوراکی های دیگر مانند نان دارد. اما باید بدانید افزودن کره و روغن به آن موجب می شود برنجی که مصرف می کنیم کالری زیادی داشته باشد. شما اگر می خواهید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید بهتر است بدون افزودن مواد چرب به برنج آن را مورد استفاده قرار دهید تا چاق نشوید.

نکته پایانی:

هنگام خرید برنج ایرانی یا خرید برنج شمال اعم از خرید برنج طارم هاشمی یا خرید برنج طارم محلی که جزو مرغوب ترین برنج های ایرانی هستند، علاوه بر قیمت برنج ایرانی یا قیمت برنج شمال باید به کیفیت و کالری برنج نیز دقت کرد تا برنجی مناسب و درجه یک برای خانواده خود تهیه کرد.

 فروشگاه برنج گل بابا  تأمین کننده انواع برنج‌های شمال

                   شماره تماس مستقیم جهت دریافت مشاوره و خرید برنج:

                                ۰۹۱۱۹۰۹۰۳۸۵