اطلاعاتی-درباره-برنج-نیم-دانه

اطلاعاتی درباره برنج نیم دانه

به طور حتم در هنگام خرید برنج، نام برنج نیم دانه را شنیده‌اید. این نوع برنج تفاوت خاصی با برنج‌های سالم ندارد و فرق اصلی آن این است که به هنگام فراوری این برنج، دانه‌های آن شکسته شده و به قسمت‌هایی تقسیم شده‌اند. شما می‌توانید برای تهیه غذاهای نذری خوش طعمی همچون شله زرد، شیر برنج، انواع سوپ و سایر دیگر غذاها بهترین استفاده را از این نوع برنج ببرید. ما در این مقاله اطلاعاتی درباره برنج نیم دانه به شما خواهیم داد تا با این رقم برنج بیشتر آشنا شوید.

16-برنج-نیم-دانه

برنج نیمدانه چیست؟

به طور حتم در هنگام خرید برنج، این رقم را نیز تهیه کرده اید. برنج های نیمدانه برای مصارف خاصی استفاده میشوند. این نوع برنج خاصیت های برنج سالم وکامل را حفظ کرده است، تنها تفاوت آن شکسته بودن آن میباشد. این برنج هنگام برداشت محصول یا هنگام فراوری این برنج، دانه‌های آن شکسته شده و به قسمت‌هایی تقسیم شده‌اند.

برای مثال برنج نیم دانه طارم هاشمی و یا برنجی که با عنوان برنج نیم دانه طارم محلی به فروش می‌رسد، در واقع همان برنج اصلی است و از نظر ویژگی‌هایی همچون عطر، طعم و کیفیت پخت برنج نیم دانه کاملا مشابه با برنج طارم سالم می‌باشد؛ با این تفاوت که دانه‌های این برنج شکسته شده‌اند.

در واقع هر یک از افرادی که تمایل دارند با کیفیت‌ترین برنج‌های ایرانی همچون برنج طارم را با قیمتی مناسب‌تر تهیه کنند، می‌توانند نوع نیم دانه‌ی این برنج را با پرداخت هزینه‌ای مناسب‌تر خریداری نمایند. روش پخت این نوع برنج با برنج‌های سالم تفاوت چندانی و شما می‌توانید آن را به شکل کته و یا آبکش پخته و مصرف نمایید.

شما می‌توانید برای تهیه غذاهای نذری خوش طعمی همچون شله زرد، شیر برنج، آش، انواع سوپ و سایر دیگر غذاها بهترین استفاده را از این نوع برنج ببرید. پس در کل می‌توان گفت که انواع برنج نیمدانه ویژگی‌هایی مشابه با برنج‌های سالم و اصلی دارند و تنها تفاوت آن‌ها به ظاهر آن‌ها ربط پیدا می‌کند.

نکات-مهم-برای-خرید-انواع-برنج-نیم-دانه

نکات مهم برای خرید انواع برنج نیم دانه

برای خرید برنج نیم دانه با کیفیت مناسب، باید یکسری نکات و ویژگی‌ها را مد نظر قرار دهید. مهم‌ترین نکته‌ای که در اینجا وجود دارد، شناخت انواع مختلف برنج نیم دانه است. در واقع انواع برنج‌های نیم دانه با توجه به این که دانه‌های برنج سالم به چند قسمت تقسیم شده‌اند در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند.

از انواع مختلف برنج‌های نیم دانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• در صورتی که دانه‌های سالم برنج به دو قسمت تقسیم شوند، برنج از نوع نیم دانه درشت است که با نام لاشه یا سرلاشه نیز شناخته می‌شود. این نوع از برنج‌های نیم دانه قیمتی بسیار مناسب دارند و عطر و طعم آن‌ها نیز کاملا مشابه با برنج سالم می‌باشد. تنها باید بدانید که چگونه آن‌‌ها را بپزید، در این صورت هیچ تفاوتی بین برنج سالم و نیم دانه نخواهید دید.

• نیم دانه متوسط برنج‌هایی هستند که نصف دانه سالم می‌باشند و برای پخت شله زرد و یا آش از آن‌ها استفاده می‌شود.

• برنج‌های نیم دانه ریز دانه‌هایی به اندازه یک چهارم دانه سالم برنج دارند که برای تولید آرد برنج مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این نوع برنج‌ها بیشتر در صنعت شیرینی پزی استفاده می‌شود.

بررسی-حدود-قیمت-برنج-نیم-دانه

بررسی حدود قیمت برنج نیم دانه

همانطور که در تعریف برنج نیم دانه گفتیم، این برنج از لحاظ کیفیت، عطر و طعم هیچ تفاوت خاصی با برنج‌های کامل و سالم ندارد و تنها تفاوت بین این برنج‌ها به ظاهر دانه‌های آن‌ها ربط پیدا می‌کند. برنج نیمدانه کشت دوم قیمت بیشتری نسبت به نیمدانه های کشت اول دارد. اطلاعاتی درباره برنح کشت دوم را در بخش وبلاگ وسایت برنج گل بابا برایتان بازگو کرده ایم.

در صورتی که بخواهید نوع خاصی از برنج را برای تهیه غذایی خاص و با قیمتی پایین‌تر خریداری کنید، می‌توانید به فکر خرید برنج نیمدانه باشید. موضوعی که باید بدانید این است که قیمت برنج نیم دانه بسته به نوع آن متغیر است؛ برای مثال نیم دانه برنج طارم هاشمی، قیمتی متفاوت از نیم دانه برنج طارم محلی دارد.

باید اشاره کنیم که در بین انواع برنج‌های نیم دانه، نیم دانه‌ای که از برنج دم سیاه تهیه می‌شود قیمتی بیشتر از انواع دیگر دارد. در رتبه‌های بعدی انواع برنج‌های طارم و برنج‌های پرمحصول قرار می‌گیرند. البته باید بدانید که برنج نیم دانه شیرودی، برنج نیم دانه فجر، برنج نیم دانه بینام و برنج نیم دانه ندا انواع دیگر نیم دانه ها هستند که به فروش می رسند.

عامل تعیین کننده دیگر قیمت انواع برنج‌های نیم دانه، سایز و اندازه دانه‌های برنج می‌باشد؛ هر چه اندازه نیم دانه‌های برنج کوچک‌تر باشد، قیمت تعیین شده برای آن نیز کمتر خواهد بود. یکدست بودن نیم دانه‌ها و عدم وجود هرگونه سنگ و کلوخ یا آشغال در بین آن‌ها، از جمله عوامل مهم و تعیین کننده دیگر هزینه پرداختی برای تهیه برنج‌های نیم دانه می‌باشد.

انتخاب-فروشگاه‌های-معتبر-برای-تهیه-برنج-نیم-دانه

اهمیت انتخاب فروشگاه‌های معتبر برای تهیه برنج نیم دانه

نکته‌ای که باید بدانید این است که هر نوع برنجی که در بازار وجود دارد، نیم دانه دارد. به همین دلیل در هنگام خرید باید توجه داشته باشید که برنج نیم دانه‌ای که تصمیم به خرید آن گرفته‌اید، از کدام نوع برنج‌های عرضه شده در داخل بازار تهیه شده است. همانطور که قیمت برنج ها با یکدیگر تفاوت دارد، نیم دانه ها نیز به همین صورت است.

بسیاری از فروشندگان با مخلوط کردن نیم دانه‌های خارجی و ایرانی، محصول نهایی را با قیمتی بالا در بازار عرضه می‌کنند. به همین علت در حین تهیه برنج نیم دانه باید توجه داشته باشید که محصول مورد نظر از یک نوع برنج تهیه شده باشد و قاطی نداشته باشد. تا اینجا اطلاعاتی درباره برنج نیم دانه کسب کردید. مشخصا برای خرید برنج ایرانی باید انتخاب خود را با برنج دانه کامل شروع کنید و سپس طبق نیاز نیمدانه را انتخاب کنید.

از این رو بهتر است مراکز معتبر فروش برنج نیم دانه را انتخاب کنید تا از این رو بتوانید محصول اصلی مورد نظر خود را با کیفیت و قیمتی که مد نظر دارید تهیه و خریداری نمایید. همچنین با توجه به هدفی که از تهیه انواع برنج‌های نیم دانه دارید، می‌توانید با کسب مشاوره از هر یک از این فروشگاه‌های معتبر بهترین نوع نیم دانه را انتخاب و خریداری کنید.

 فروشگاه برنج گل بابا  تأمین کننده انواع برنج‌های شمال

                   شماره تماس مستقیم جهت دریافت مشاوره و خرید برنج:

                                ۰۹۱۱۹۰۹۰۳۸۵