خصوصیات-اصلی-برنج-فجر

خصوصیات اصلی برنج فجر

برنج فجر یکی از برنج‌های بسیار معروف و پر مصرف است که بیشتر اقشار جامعه حداقل یک بار این برنج را تهیه و مصرف کرده‌اند. برنج فجر از محصولات برنج ایرانی است که در شمال کشور تولید شده و در دسته‌ی برنج‌های پرمحصول قرار دارد. همانطور که می‌دانید برنج‌ شمال به دلیل داشتن کیفیت بالا بسیار محبوب هستند و به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شوند. در این مقاله قصد داریم خصوصیات اصلی برنج فجر را برای شما بیان کنیم.

برنج-فجر-119

آیا برنج فجر کیفیت بالایی دارد؟

مطمئنا شما هم یکی از مصرف کنندگان دائم برنج هستید و پلوها و غذاهایی که با برنج‌های با کیفیت ایرانی تهیه می‌شوند از غذاهای مورد علاقه شما به شمار می‌روند. اگر تاکنون برای خرید برنج ایرانی اقدام کرده باشید باید بدانید که محصولاتی که توسط فروشگاه‌های معتبر در بازار عرضه می‌شوند متنوع هستند.

هر یک از این محصولات از نظر ویژگی‌های کیفی متفاوت از یکدیگر هستند. این درست هست که قیمت برنج ایرانی بالا است، اما کیفیت را در نظر بگیرید. بنابراین لازم است اطلاعات کافی را درباره محصولی که می‌خواهید به دست آورده و سپس برای خرید برنج اقدام کنید.

برنج فجر بابل و برنج فجر گرگان از ارقام پر محصول شمالی هستند که خریداران زیادی دارد؛ این ارقام یکی از برنج‌های پر مصرف هستند که اکثر اقشار جامعه حداقل یک بار حتی شاید در رستوران‌ها مصرف کرده‌اند. رستوران‌داران از این رقم استقبال می‌کنند، زیرا قیمت برنج فجر از ارقام کیفی پایین‌تر است.

خصوصیات اصلی ارقام برنج شمال پرمحصول

برنج فجر از محصولاتی است که در شمال کشور تولید شده و در دسته‌ی برنج‌های پرمحصول قرار دارد؛ برخی از مردم برای خرید برنج شمال از این رقم استفاده می‌کنند. قیمت برنج شمال متنوع است و این رقم در دسته برنج ارزان شمالی قرار می‌گیرد.

همانطور که می‌دانید برنج‌های شمالی به دلیل داشتن کیفیت بالا بسیار محبوب هستند و ارقامی مانند برنج طارم به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شوند. برای مثال برنج طارم هاشمی و برنج طارم محلی از خوش پخت‌ترین و با کیفیت‌ترین ارقام برنج شمال به شمار می‌رود. قیمت برنج در شمال به نسبت ارقام برنج ایرانی بالاتر می‌باشد.

اگر بخواهیم برنج‌های پرمحصول را از نظر برخورداری از ویژگی‌های کیفی رده بندی کنیم؛ برنج فجر در رده‌ی اول به عنوان یک برنج پرمحصول خوش پخت و با کیفیت قرار خواهد گرفت. لذا این برنج به نسبت سایر برنج‌های پرمحصول فروش برنج بیشتری داشته و محبوب‌تر است.

مهم‌ترین-نکات-برای-خرید-برنج-فجر

خصوصیات اصلی فجر

همانطور که گفته شد برنج فجر از جمله محصولاتی است که به میزان زیادی تولید شده و در دسته‌ی برنج‌های شمالی پرمحصول قرار می‌گیرد. بنابراین از لحاظ دسترسی به این محصول و خرید آن هیچ گونه سختی یا مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

به هر حال لازم است که برای خرید برنج فجر با ویژگی‌های این برنج و خصوصیات اصلی برنج فجر آشنایی داشته باشید و در نتیجه محصول اصلی که از کیفیت بالا برخوردار است را تهیه کنید. این برنج دانه‌هایی با قد متوسط دارد که به شکل کشیده هستند؛ در حین خرید برنج باید توجه داشته باشید که ظاهر دانه‌ها مانند خنجر است.

علاوه بر آن دانه‌های برنج بعد از پخت به حدی تقریبا خوب قد خواهند کشید. بنابراین این برنج تا حدود انتظارات شما از قد کشیدن دانه‌های برنج را برآورده خواهد کرد. لازم به ذکر است که رنگ دانه‌های برنج فجر زرد روشن بوده و نزدیک به سفید می‌باشد.

در واقع ویژگی‌های ظاهری مهم‌ترین عاملی هستند که می‌توانید با توجه به آن از این که برنج انتخابی محصول اصلی است اطمینان حاصل کنید. بنابراین بهتر است این ویژگی‌ها را در هنگام خرید در نظر داشته باشید.

کما اینکه خرید این نوع برنج از یک فروشگاه آنلاین برنج معتبر نیز می‌تواند به اطمینان شما از کیفیت بالای این محصول بی‌افزاید. برخی از تجار این رقم را به اسم طارم فجر می‌فروشند، در صورتی که این برنج از دسته ارقام برنج طارم نمی‌باشد. فروشگاه برنج گل‌بابا این رقم را با بالاترین کیفیت به شما عرضه می‌کند.

فروش-برنج-فجر-119

آیا برنج فجر از برنج‌های گران قیمت است؟

با توجه به این که برنج فجر به عنوان با کیفیت‌ترین برنج پرمحصول شمالی در بازار عرضه می‌شود، قیمت آن در مقابل سایر برنج‌های پر محصول بیشتر است. این یکی از خصوصیات اصلی برنج فجر به خساب می‌آید.

در حقیقت عامل اصلی که در قیمت برنج فجر تاثیر می‌گذارد، کیفیت این برنج پرمحصول است؛ درست مانند سایر محصولات پرمصرف و محبوبی هر یک از خانوارهای ایرانی مصرف می‌کنند.

یکی از عوامل مهم تعیین کننده‌ی کیفیت بالای این برنج که باعث افزایش قیمت آن شده، خوش پخت بودن آن است؛ به نحوی که علاوه بر طعم خوبی که بعد از پخت دارد، برای مدت طولانی کیفیت بالای خود را از دست نخواهد داد، بافت نرم خود را حفظ خواهد کرد و طعم مطلوبی خواهد داشت.

خصوصیات پخت خوب برنج فجر

مورد دیگر این که این برنج بعد از پخت به اندازه برنج‌های درجه یکی همچون طارم یا هاشمی قد نمی‌کشد و نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. می‌توان برنج فجر را از نظر ری کردن دانه‌ها بعد از پخت در رده‌ای متوسط قرار داد.

تمامی این ویژگی‌ها در قیمت این برنج پرمحصول با کیفیت تاثیر می‌گذارند. با این حال قیمت این برنج در مقایسه با برنج‌های درجه یک و ممتاز شمالی همچون طارم هاشمی، طارم محلی، صدری و… چندان بالا نبوده و مناسب است.

مطلب دیگر این است که برنج فجر انواع مختلفی دارد که هر یک با توجه به روش کشت دارای ویژگی‌های ظاهری و کیفی متفاوتی هستند؛ البته تفاوت قابل توجهی در کیفیت پخت انواع مختلف این برنج وجود ندارد.

قیمت-برنج-فجر-119

برنج فجر با کیفیت را از کجا بخریم؟

در آخر به سوال اصلی می‌رسیم که برنج فجر اصل با کیفیت را از کجا تهیه کنیم؟ با توجه به پر محصول بودن این برنج تهیه‌ی آن به نسبت برنج‌های درجه یکی همچون راتون طارم هاشمی، راتون طارم محلی و… آسان‌تر است.

با این حال مهم‌ترین عاملی که برای خرید این نوع باید در نظر داشته باشید این است که از طریق یک فروشگاه معتبر برای خرید اقدام کنید. میزان فروش برنج فجر به نسبت دیگر برنج‌های پر محصول عرضه شده در بازار بیشتر بوده که این مورد به کیفیت بالای این برنج ربط پیدا می‌کند.

بنابراین بهتر است که از معتبر بودن فروشگاه عرضه کننده این نوع برنج اطمینان داشته باشید. از جمله مهم‌ترین خدمات فروشگاه معتبر برنج گل بابا، عرضه‌ی با کیفیت‌ترین برنج‌های پرمحصول شمال همچون فجر می‌باشد.

شما می‌توانید برای خرید عمده‌ برنج این نوع رقم نیز از طریق این فروشگاه اقدام کرده و خرید آنلاین برنج خود از این وبسایت را با اطمینان کامل انجام دهید. ویژگی‌ برنج فجر در قسمت وبلاگ را مطالعه بفرمائید؛ در آنجا معرفی کامل برنج فجر انجام شده است و اطلاعات خوبی در این زمینه به شما می‌دهد.

 فروشگاه برنج گل بابا  تأمین کننده انواع برنج‌های شمال

                   شماره تماس مستقیم جهت دریافت مشاوره و خرید برنج:

                                ۰۹۱۱۹۰۹۰۳۸۵