برنج-شمال

برنج شمالی

امروزه بیشتر افراد در بین انواع برنج ایرانی سعی می نمایند که اقدام به خرید برنج شمال کنند. در واقع برنج هایی که این مناطق ایران کشت می شوند کیفیت عالی دارند و این مسئله هم به آب و هوای بی نظیر مناطق شمالی برای رشد برنج بستگی دارد. زمانی که قصد خرید انواع برنج شمالی را دارید باید به خوبی نوع آنها را شناسایی نمایید.

برنج ایرانی

اولین چیزی که به فکر مردم برای خرید برنج ایرانی می رسد، برنج منطقه شمال است. کیفیت آب و هوا برای رشد برنج در استان های شمالی و به خصوص استان مازندران عالی است و از همین رو کیفیت پخت برنج نیز بالا می رود. اگر قصد خرید انواع برنج های محلی شمال را دارید باید به خوبی نکات مهم خرید برنج را بدانید، ارقام معروف برنج شمال را بشناسید و مطابق با نظر خودتان آن ها را خریداری کنید. برای خرید اینترنتی برنج نیز ما نکات مهم خرید اینترنتی برنج را در بخش وبلاگ سایت برای شما آماده کرده ایم.

برای خرید برنج بهتر است که از فروشندگان معتبر خرید خود را انجام دهید. آنها به خوبی با انواع برنج آشنایی دارند و بهترین نمونه آنها را بر اساس بودجه ای که شما دارید معرفی کرده تا تهیه کنید. شما می توانید برای خرید برنج ممتاز شمال با کارشناسان فروش برنج در فروشگاه اینترنتی خرید برنج گل بابا مشورت کنید تا آن ها شما را برای خرید بهترین نوع برنج ایرانی و شمال بر اساس قیمت مورد نظر شما راهنمایی کنند. برخی از نکاتی هم که زمان خرید برنج ایرانی و شمال اهمیت زیادی از نظر شما دارد را در ادامه معرفی می کنید تا راهنمایی های لازم انجام گردد.

خرید-برنج-شمال

نکاتی در مورد خرید برنج شمال :

در صورتی که شما می خواهید اقدام به خرید برنج شمال و بهترین نوع آن نمایید باید به خوبی در مورد برخی از نکات آگاهی و اطلاعات زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آن ها را خریداری کنید. برخی از نکاتی که زمان خرید انواع برنج شمال باید شما در نظر داشته باشید عبارت است از :

1. خرید از فروشگاه های معتبر :

یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان خرید برنج ممتاز شمال باید به آن دقت داشته باشید این است که تنها از مراکز و فروشگاه های معتبر خرید برنج را انجام دهید. اینکه شما بدانید جنس اصل و مرغوب را خریداری می کنید بسیار مهم است و باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید. شما بهتر است که در مورد بهترین فروشگاه های برنج شمال با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید تا بهترین فروشگاه را برای خرید انواع برنج شمال به شما معرفی نمایند.

2. توجه به عطر و طعم برنج شمال :

برنج منطقه شمال کشور نسبت به برنج های دیگر از عطر و طعم بهتری برخوردار است و شما هم زمان خرید برنج باید به خوبی این ویژگی برنج را شناسایی کنید و سپس آن را خریداری نمایید. شما می توانید مقداری از برنج را در دستان خود بگیرید و روی آن ها کنید تا بتوانید بوی آن را به خوبی متوجه شوید. با این روش میزان عطر و بوی برنج را به خوبی می توانید تشخیص دهید و سپس آن را خریداری کنید. برنج طارم محلی و طارم هاشمی و برنج دم سیاه به طور معمول از بهترین برنج های ایرانی و شمال می باشند که بوی بسیار خوبی دارند. البته بعضی از مردم به برنج دودی نیز برای طعم و بوی دود علاقه خاصی دارند.

خرید-برنج-شمال-2

3. خشکی و سفتی برنج را بررسی کنید :

شما باید به خوبی بدانید که هرچه برنج سفت تر و خشک تر باشد بدون شک کیفیت بهتری دارد. زمانی که برنج های سفت و خشک را خریداری کنید می توانید زمان پخت از آن کیفیت بهتری را هم دریافت نمایید. شما می توانید برنج را زمان خریداری زیر دندان خود خرد کنید تا آگاهی بیشتری در مورد خشک و سفت بودن آن به دست آورید و سپس آن را خریداری کنید. دقت داشته باشید که زمان خرید برنج ممتاز و درجه یک نباید آن دسته از برنج هایی را که به خوبی خشک نشده اند را خریداری کنید.

4. توجه به یکدست بودن برنج :

اینکه دانه های برنج در کف دست شما یکدست باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مسئله مهم را در نظر داشته باشید. شما زمان خرید برنج باید به خوبی یکدست بودن برنج را مورد بررسی قرار دهید و  دقت کنید مقدار زیادی برنج نیم دانه در آن نباشد و سپس آن را خریداری کنید. البته تا حدی برنج نیمدانه داشتن داخل محصول خریداری شده، طبیعی است. آن دسته از برنج هایی که خرد هستند و یکدست نمی باشند شکل خوبی ندارند و همچنین پخت آنها برای مهمانی ها مناسب نمی باشد. شما می توانید برنج های خرد را برای طبخ آش و یا شله زرد خریداری کنید که زیاد یکدست بودنشان مهم نیست.

5. به نام برنج های تبلیغاتی دقت نکنید :

بسیاری از افراد شاید برای خرید انواع برنج تنها به نام آن دقت داشته باشند و سپس آن را خریداری کنند. شما باید به خوبی بدانید که نام برنج نشان دهنده کیفیت آن نمی باشد. یکی از مهمترین نکاتی که زمان خرید برنج شمال اهمیت دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید این است که به کیفیت برنج توجه کنید. آن دسته از برنج هایی که کیفیت خوبی ندارند را شما نمی توانید برای مهمانی ها و مراسم های خود مورد استفاده قرار دهید. بنابراین بدون توجه به نام تولید کننده ابتدا کیفیت و یکدست بودن برنج را بررسی کنید.

 فروشگاه برنج گل بابا  تأمین کننده انواع برنج‌های شمال

                   شماره تماس مستقیم جهت دریافت مشاوره و خرید برنج:

                                ۰۹۱۱۹۰۹۰۳۸۵