غذای-شمالی

غذای شمالی

به خوبی می دانید یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری مردم ایران شهرهای شمالی می باشد. محبوبیت شهرهای شمالی و غذاهای شمالی در بین بسیاری از افراد شناخته شده است که بیشتر افراد به طعم و مزه غذای شمالی علاقه زیادی نشان می دهند. بین انواع غذاها و طعم ها شما می توانید آنها را با برنج ایرانی سرو کنید.

برنج

خرید برنج ایرانی یا در واقع خرید برنج شمال از سوغاتی ها نیز محسوب می شود. به طوری که بسیاری از مسافران با رفتن به شمال برنج محبوب خود را نیز تهیه می کنند. این برنج ها غالبا برنج طارم، برنج قهوه ای، برنج دم سیاه، برنج کشت دوم و برنج عطری می باشد. بهترین برنج ایرانی در شمال کشت می شود. در این بین مردم بیشتر به خرید برنج طارم هاشمی و خرید برنج طارم محلی روی می آورند.

راتون طارم هاشمی و راتون طارم محلی از انواع دیگر برنج های با کیفیت طارم می باشد. لاشه طارم هاشمی و لاشه طارم محلی نیز برای موارد خاصی خریداری و مصرف می شود.  به همین دلیل مردم این ناحیه از ایران سعی می کنند غذاهای بی نظیر و جدید را با استفاده از برنج ایرانی طبخ نمایند. شما در صورتی که با این غذاها آشنایی داشته باشید و طعم آنها را بپسندید می توانید با خرید برنج ممتاز شمال آن غذاها را خودتان هم طبخ نمایید.

برنج شمال

برای اینکه قادر باشید غذاهای شمالی با برنج ایرانی را طبخ کنید باید خرید برنج درجه یک شمال را در اولویت خودتان قرار دهید. البته که باید بدانید به طور کلی کیفیت هر یک از انواع برنج ایرانی بسیار عالی می باشد و شما می توانید زمان طبخ از آن کیفیت مناسبی را دریافت کنید. با این وجود برخی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که مربوط به خرید برنج ایرانی می باشد را اگر رعایت کنید قادر خواهید بود با کیفیت ترین برنج ایرانی را خریداری نمایید. در ادامه برخی از بهترین غذاهایی که در شمال ایران با برنج طبخ می شود را نام می بریم.

غذای-شمالی-1

معرفی برخی از بهترین غذاهای شمالی با برنج :

برنج شمالی در کنار آن دسته از غذاهایی که ساده هستند بسیار خوشمزه خواهد شد. از آنجایی که در شهرهای گیلان و مازندران سبزی های معطر و خوشمزه ای وجود دارد بسیاری از افراد با ترکیب این غذاها با برنج ایرانی قادر می باشند بهترین غذاهای شمالی را طبخ کنند. برخی از بهترین نمونه ها غذاهایی که در شمال ایران با برنج و سبزی های معطر طبخ می شود عبارت است از :

1. برنج شمالی و کدو پلو مازندرانی :

این نمونه از غذای شمالی را با برنج طارم طبخ می کنند. اگر شما به غذاهای شیرین علاقه زیادی دارید باید بدانید این غذا بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. شما می توانید کدو را پخته و با سبزیجات و پیاز داغ ترکیب کنید، پس از آن برنج ایرانی را آبکش نموده و با این مواد ترکیب نمایید. ترکیب برنج و مواد کدو غذای بی نظیری را به شما تحویل می دهد. شما می توانید زعفران و زیره را هم برای طعم دادن به این غذا مورد استفاده قرار دهید.

2. باقلا قاتوق با برنج :

یکی از محبوب ترین غذاهای شمالی باقلا قاتوق می باشد که این غذا را بیشتر در استان گیلان طبخ می نمایند. برنج هاشمی بهترین برنجی است که شما می توانید برای طبخ این غذا از آن استفاده کنید. لوبیا یکی از دیگر مواد اصلی مورد استفاده در این غذا می باشد. برای تهیه این غذا باید طرز تهیه آن را به صورت اصولی یاد بگیرید. تنها باید دقت داشته باشید برای اینکه کیفیت غذا بهتر شود نیاز است از برنج ایرانی استفاده نمایید.

3. برنج شمالی کته و اشپل باقلا قاتوق :

زمانی که به برنج ایرانی شوید اضافه شود آن را اشتها آورتر می کند. بنابراین برای طرز تهیه این نوع از غذای شمالی از شوید استفاده می کنند. برای اینکه این نوع از غذای شمالی را خوشمزه تر کنند درون گمج غذا را می پزند. شما می توانید در کنار این غذا خوراکی های دیگر ار سرو کنید تا طعم بی نظیر تری را از آن دریافت نمایید. دقت داشته باشید خوراکی هایی که به عنوان دسر در کنار این غذا قرار می دهید باید شمالی باشد.

غذای-شمالی-2

4. برنج شمالی و غورابیج :

یکی از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای شمالی غورابیج می باشد که آن را باید در کنار برنج ایرانی سرو کنید. این غذا برای فصل تابستان بهترین انتخاب می باشد. آن دسته از افرادی که به طعم ترش غذا علاقه دارند می توانند این غذا را امتحان کنند. نعنا، گشنیز و برگ سیر را باید برای تهیه این غذا خرد کنید که طعم غذا با استفاده از این گیاهان شمالی بی نظیر می شود. اگر برگ سیر در دسترس شما نبود می توانید از بوته سیر هم استفاده کنید. سبزیجات را با روغن به خوبی تفت دهید تا بوی آنها را به خوبی حس کنید. اگر مقداری آب غوره به این غذا اضافه کنید طعم آن را بی نظیرتر خواهید کرد.

5. برنج شمالی و سیروابیج :

یکی دیگر از غذاهای شمالی محبوب که در شمال ایران طبخ می شود سیروابیج است. این غذا از جله خوشمزه ترین و ساده ترین غذای شمالی می باشد که تنها آن را باید با برنج ایرانی میل کنید. شما برای تهیه کردن این غذا تنها باید مقداری از برگ تازه سیر را آماده کنید. سرخ کردن برگ سیر با ادویه های دیگر بوی خوبی به برنج و غذای شما می دهد. شما می توانید این ادویه ها را با تخم مرغ ترکیب کنید و یا اینکه مواد دیگری را به آن اضافه کنید. شاید این غذا در ظاهر ساده باشد ولی مزه بی نظیری دارد.

کلام پایانی:

این ها فقط بخشی از غذاهای خوشمزه شمال می باشد. شمال گستردگی زبان و سوغاتی های فراوان از قبیل برنج و چای و … را دارا است. فروش برنج شمال در جای جای نقاط ایران رونق دارد. قیمت برنج شمال نیز در برابر با کیفیت آن، نقطه قوت محسوب می شود.

با مشاوره گرفتن از کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی برنج گل بابا، می توانید مستقیما خرید برنج از کشاورز را داشته باشید و قیمت به روز برنج را بدانید. با خرید عمده برنج، قیمت عمده برنج نیز کاهش می باید و شما مبلغ کمتری برای محصول خود پرداخت می کنید. لازم است بدانید خرید برنج مهارت خوبی می خواهد که باید آن را کسب کنید.

 فروشگاه برنج گل بابا  تأمین کننده انواع برنج‌های شمال

                   شماره تماس مستقیم جهت دریافت مشاوره و خرید برنج:

                                ۰۹۱۱۹۰۹۰۳۸۵