لیست قیمت انواع برنج کشت دوم

خرید انواع برنج کشت دوم
لاشه کشت دوم
برنج کشت دوم بینام
برنج کشت دوم طارم

برنج کشت دوم چیست ؟

این برنج را به اصطلاح دوباره کشت هم می گویند. کاشت این برنج ها بعد از برداشت محصولات کاشت اول بوده و بهره برداری از آن در فصل پاییز و ماه آبان می باشد.

مراحل نگهداری این برنج همانند برنج کشت مرتبه اول است فقط با این تفاوت که در زمان تهیه و آماده سازی خزانه نیاز به گرم داشتن بذر نیست زیرا در آن زمان آفتاب مناسب تابستان برای رشد و نمو بذر ها وجود دارد. به همین علت خرید آن به علت طعم و عطر بهتر آن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. برای خرید برنج کشت دوم کلیک کنید.

این برنج نخستین بار در شهرستان فریدونکنار، بابل و بابلسر استان مازندران کشت و برداشت شده است و اگر اطلاعات کوتاهی از این نوع برنج داشته باشید متوجه می شوید که اکثر تاجران و فروشندگان برنج از این شهرستان ها این نوع برنج را به فروش می رسانند.

زیرا شهرستان های نامبرده به دلیل آب و هوای گرم و رطوبت مناسب علی الخصوص وجود آب فراوان و آب بندان های زیاد بستر مناسبی دارند و به جز استان مازندران در دو استان شمالی ( گیلان و گلستان ) امکان کشت دوباره سخت تر فراهم است.

کیفیت برنج کشت دوم

لازم به ذکر است در حال حاضر شهر های دیگر استان مازندران اقدام به برداشت این نوع برنج می‌ کنند که متاسفانه کیفیت برنج های آنان مناسب نیست و برخی افراد سود جو با اسم برنج کشت دوم فریدونکنار آن را در سراسر کشور عرضه می کنند.

در این نوع برنج باید از گونه های زودرس و مقاوم در برابر سرما استفاده شود زیرا در رشد کردن به سرمای پاییزی برخورده و ممکن است تمام زحمات کشاورزان از دست رود. در مرحله کاشت دوم کشاورزان فقط باید از برنج طبع گرم استفاده شود و بیشتر از گونه بهنام کاشت و برداشت می شود و کمتر دیده شده از گونه های طارم کاشت و برداشت شود.

برنج-کشت-دوم-1

برنج کشت دوم چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا:

1- پخت بسیار بالا برای طبخ

2- عطر و طعم بسیار زیاد نسبت به کشت اول

3- مرغوبیت کشت دوم بالاست

معایب:

1- مشکلات آب و هوایی و بهره برداری سخت

2- قیمت بالا بدلیل سختی در بهره داری

برنج-کشت-دوم-2

برنج کشت دوم

نشاء کاری کاشت دوم عموماً در مردادماه یعنی در اوج گرمای فصل تابستان دنبال می‌شود از همین رو به آب خیلی زیادی برای برنج مورد نیاز است. این روند تقریباً بعد از یک ماه به ثبات خوبی می‌رسد زیرا در فصل پاییز بارندگی‌ های مازندران سبب می‌ شود آبیاری تا حدود بسیار زیادی با آب‌ های جاری دنبال شود و دیگر نیازی به آب چاه برای کاشت و برداشت برنج نباشد. از همین رو درکاشت دوم به‌ مراتب نسبت به کاشت اول آب کمتری استفاده می‌شود.

سطحی که برای کاشت دوباره برنج در مرداد ماه به کار می رود از مرتبه اول آن کمتر است. زیرا بسیاری از کشاورزان معتقد هستند با این کار قوت زمین از دست می رود و برای کاشت در سال بعد به مشکلاتی برخورد می کنند. از این رو اکثر کشاورزان هر چند سال یک بار اقدام به کاشت در مرتبه دوم در مرداد ماه می کنند. این برنج در مرتبه دوم از منابع خاکی زیادی استفاده میکند.

شما می توانید برای خرید برنج کشت دوم از کارشناسان فروش ما در وبسایت برنج گل بابا مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.