برنج-پلاستیکی

برنج پلاستیکی

برنج پلاستیکی

چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده برنج در جهان شناخته می شود. اما طی مطالعاتی که صورت گرفت، مشخص شد که برنج چینی برای سلامت کلی بدن انسان می تواند خطرناک باشد زیرا در بعضی جا ها مشاهده شد که از پلاستیک تولید می شوند. به گزارش برخی خبرگزاری ها تولیدکنندگان چینی در حقیقت برنج مصنوعی تولید شده از پلاستیک و نشاسته سیب زمینی را به فروش می رسانند که در نهایت رایحه برنج به آن افزوده شده است. پس از بررسی های فراوان مشخص شده است که برنج مصنوعی چینی حاوی میزان پلاستیکی برابر با یک یک کیسه پلاستیکی کوچک است.

خوشبختانه با روش هایی که در ادامه به آنها اشاره می شود می توان این برنج های تقلبی را شناسایی کرد:

هاون

مقداری از دانه های برنج را در هاون بکوبید. سپس نگاه دقیقی به آن چه در هاون وجود دارد، داشته باشید. اگر پودری سفید رنگ و یک دست شکل گرفته است به معنای ارگانیک بودن برنج است، اما اگر لکه ای زرد رنگ را مشاهده می کنید با برنج مصنوعی مواجه هستید.

آتش

تمام آن چه باید در این آزمایش انجام دهید آتش زدن چند دانه برنج است. اگر دانه ها شعله ‌ور شوند و بوی پلاستیک به مشام برسد، به معنای مصنوعی بودن برنج است.

آب

یک قاشق غذاخوری برنج را درون یک لیوان آب بریزید. اگر دانه های برنج ته نشین شوند به معنای ارگانیک بودن برنج است.

کپک

یک مشت برنج را در آب بپزید. سپس، برنج را درون یک ظرف پلاستیکی ریخته و آن را در برابر نور خورشید به مدت چند روز رها کنید. اگر برنج طبیعی باشد شاهد کپک زدن آن خواهید بود، در غیر این صورت برنج مصنوعی است.

در صورت تشخیص سخت شما و اطلاعات کم، به شما برنج ایرانی را پیشنهاد می دهیم. قیمت برنج ایرانی نیز در مقایسه با کیفیت آن مناسب است. اگر بتوانید خرید برنج از کشاورز را به صورت مستقیم داشته باشید نیز قیمت مناسب تری در قبال خرید برنج ایرانی پرداخت خواهید کرد. اگر خریدار برنج شمال هم باشید، پیشنهاد ما به شما برنج طارم شمال است.

حقیقت برنج پلاستیکی

برنج پلاستیکی ابتدا در یک سایت خارجی که انواع مستند ها را مورد بررسی قرار می دهد مطرح گردید. به طوری که با وجود تکذیب های جدی که به وجود این نوع برنج در بازار موجود بود این سایت خارجی در سال با جمع آوری اطلاعات ویژه وجود چنین برنجی را واقعی خواند. البته بعد آن موضوع یاد شده به طور کامل به فراموشی سپرده شد تا اینکه با شهرت یافتن و محبوب شدن فضای مجازی بین افراد وجود برنج پلاستیکی بحث دیگری در بین رسانه ها مطرح شد. به طوریکه در سال ۲۰۱۶ کشور نیجریه اظهاریه ای را بر وارد شدن ۲ تن برنج پلاستیکی از کشور چین را دنیای مجازی ابلاغ کرد .

البته در کوتاهترین مدت نظر یاد شده توسط مسئولان این کشور رد شد زیرا آن ها ادعا کردند که برنج های مطرح شده به طور کامل ویژگی برنج معمولی را دارد و دلیل تغییر شکل برنج ها به خاطر وجود انواع باکتری ها بوده است و همچنان تاکنون هیچ کارخانه ای در دنیا به عنوان تولید کنندگان برنج پلاستیکی مشخص نشده است. در واقع هیچ گونه مرجع رسمی برای تولید برنج پلاستیکی در سراسر جهان وجود ندارد.

واقعیت تلخ در پشت پرده برنج پلاستیکی

امروزه سالیانه در بسیاری از کشورهای دنیا به طور قابل ملاحظه ای برنج واقعی تولید می شود و به همین دلیل ماجرای تولید و تهیه این برنج در مقایسه با مقدار برنج واقعی تولید شده امری خنده دار است. به طور تقریبی چین، هند، اندونزی، ویتنام و تایلند به ترتیب سالانه ۲۰۴ هزار میلیون تن، ۱۵۳ هزار میلیون تن، ۶۹ هزار میلیون تن، ۴۴ هزار میلیون تن و ۳۸ هزار میلیون تن برنج تولید می کنند.

با چنین ارقام یاد شده دیگر هیچ نیازی به تولید برنج پلاستیکی نیست. بازار واردات و صادرات برنج نیز بسیار پر رونق است. البته امروزه به خاطر وجود بحران های مربوط به تحریم ها و کلاهبرداری برخی از افراد سبب شده است که قیمت برنج معمولی به طور قابل توجهی افزایش یابد و همین امر سبب شده است برخی از افراد داستان مربوط به برنج پلاستیکی را باور کنند و حتی در خرید برنج معمولی موجود در بازار به تردید بیفتند. اصولا ۲۰ کشور عمده ی تولید کننده ی برنج می تواند به طور کافی مقدار برنج مصرفی جهان را تولید کنند و دیگر ابهامات مربوط به برنج پلاستیکی از بین رود.

هزینه تهیه برنج پلاستیکی

برخی از دانشمندان و محققان در این زمینه ادعا کرده اند که هزینه های تولید این برنج به مراتب از برنج واقعی بیشتر خواهد بود و به همین دلیل دیگر سود کافی از تولید چنین برنجی نسیب تولید کننده نخواهد بود. زیرا آن ها باور دارند برای تولید برنج پلاستیکی به انرژی تجهیزات ویژه ای نیاز است و تهیه و همچنین برقراری چنین شرایطی صرفه اقتصادی نخواهد داشت. آن ها با ارائه ی این مطلب که هزینه ها برای تولید برنج پلاستیکی چون به طور قابل ملاحظه ای بالا است مدعی هستند همین عامل می تواند به نوعی از حضور برنج پلاستیکی در بازار جلوگیری کند.

اگر امروزه تورم بسیار بالایی بین قیمت انواع برنج دیده می شود، این امر فقط به وجود بحران های اقتصادی مربوط می شود و همچنین با به وجود آمدن چنین شایعاتی و وجود برنج پلاستیکی در بین مردم کلاهبرداران به راحتی می توانند از این امر برای بالا بردن برنج استفاده کنند. آنچه به شما توصیه می شود که با بررسی کامل و افزایش دانش خود در این زمینه به چنین کلاهبرداری هایی دامن نزنید.

فرق برنج پلاستیکی با برنج واقعی

برنج پلاستیکی با در نظر گرفتن این موضوع که اگر روزی تولید شود تفاوت های ویژه ای با برنج واقعی خواهد داشت و شما به آسانی می توانید آن را تشخیص دهید. برخی آزمون های ویژه و قابل دسترس نیز قبلا مطرح شده است که به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید این نوع برنج ها را تشخیص دهید که در اول مقاله آن را توضیح دادیم. برنج پلاستیکی بی تردید نرم نخواهد بود و هنگام جویدن سفتی آن در دهان قابل احساس خواهد بود.

از آنجا که بر اساس اصول طبیعی به وجود نخواهد آمد معایب ها و حتی ممکن است عوارض های بالایی نیز داشته باشد. عوارض های یاد شده نیز می تواند به بیماری های مختلفی منجر گردد. سازمان بهداشت کشور باید پیگیری های ویژه ای را در خصوص کیفیت برنج موجود در بازار داشته باشد وگرنه اوضاع ممکن است با گذر زمان غیر قابل کنترل شود. از اصلی ترین تفاوت هایی که می توان بین این دو نوع برنج یاد کرد عدم نرم شدن برنج پلاستیکی در هنگام پختن است،که می تواند گزینه ی مطلوبی برای شناسایی این برنج در نظر گرفته شود .

دانستنی های جالب برنج

شناخت و تشخیص برنج پلاستیکی بسیار آسان است هر مصرف کننده ای که قبلا چندین بار طعم برنج معمولی را امتحان کرده باشد به آسانی می تواند وجود اشکالاتی در هر نوع برنج را تشخیص دهد. اگر روزی داستان چنین برنجی واقعی گردد باید به این نکته ی مهم اشاره کنیم که مصرف آن خطرهای سلامتی جدی خواهد داشت به گونه ای که انگار شما کیسه های پلاستیکی را که از آن ها به عنوان غول های تجدید ناپذیر در طبیعت یاد می شود را به عنوان وعده های غذایی خود مصرف می کنید.

به همین دلیل باید به صورت هوشمندانه نوع مواد غذایی خود را انتخاب کنید و در صورت وجود تغییراتی در نوع برنج مصرفی خود موضوع را جدی تلقی کنید. همچنین لازم به ذکر است برنج پلاستیکی با برنج فراورده شده تفاوت جدی دارد. زیرا برنج فراورده شده در واقع همان شکسته های برنج است که با دستگاه های ویژه به دانه های برنج تبدیل می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

 فروشگاه برنج گل بابا  تأمین کننده انواع برنج‌های شمال

                   شماره تماس مستقیم جهت دریافت مشاوره و خرید برنج:

                                ۰۹۱۱۹۰۹۰۳۸۵