لیست قیمت برنج نیمدانه

خرید برنج نیم دانه
برنج نیم دانه طارم هاشمی
برنج نیم دانه طارم محلی
برنج نیم دانه ندا
برنج نیم دانه شیرودی
برنج نیم دانه بینام
برنج نیم دانه فجر

برنج نیم دانه چیست؟

برنج نیمدانه همان برنج هایی هستند که هنگام تولید شکسته می شوند. علت شکستن این دانه ها نارس بودن آنها، حمل و نقل نادرست، آفت زدگی ساقه برنج در هنگام رشد آن، باران ناهنگام در زمان رشد برنج خشک کردن نادرست برنج در کارخانه شالیکوبی و آسیب رسیدن در هنگام تبدیل شالی به برنج می تواند باشد. برنج نیمدانه مصارف گوناگونی دارد اما هنگام خرید برنج باید دقت کنید که برنج حاوی مقدار زیادی دانه های شکسته نباشد. برای خرید برنج نیم دانه کلیک کنید.

انواع برنج نیمدانه

لاشه یا نیمدانه درشت:

نیمدانه درشت به دانه هایی می گویند که به دو قسمت مساوی یا به یک سوم دانه اولیه تقسیم شده باشند این نیمدانه را به در استان های مختلف با نام های سرلاشه، لاشه و دونیم می شناسند. استفاده عمده این نیمدانه ها برای مصرف خوراکی است که نسبت به برنج قیمت پایین تری دارد اما همان عطر و طعم و مزه برنج کامل را دارد و اگر به صورت درست پخت شود در تقریبا بسیار شبیه به برنج کامل در می آید.

نیمدانه متوسط:

این نیمدانه از نصف دانه کامل و یا یک سوم دانه کامل بدست می آید و از آن برای استفاده در غذاهایی مانند آش و شله زرد و غذای کودک استفاده می شود.

نرمه یا نیمدانه ریز:

نیمدانه های ریز از یک چهارم دانه کامل بدست می آیند و از آن برای خوراک طیور و تولید آرد برنج استفاده می شود. آرد برنج در قنادی ها و صنعت بیسکوییت کاربرد دارد، همچنین در پخت شیرینی، غذاهای خانگی و غذای کودک کاربرد بسیاری دارد.

برنج-نیم-دانه-1

تفاوت نیمدانه و دانه

بر خلاف تصور برخی که احتمال می دهند کیفیت این برنج پایین تر باشد، تنها تفاوت این نوع محصول با دانه های برنج معمولی در ظاهر آن است. این موضوع صرفاً برای زمانی مدنظر قرار می گیرد که نیاز به پخت برنج و چلو در میهمانی های مجلل باشد در غیر این صورت این برنج از نظر خواص ارزش غذایی و همچنین مواد و ویتامین ها و املاح تشکیل دهنده هیچ تفاوتی با برنج معمولی نخواهد داشت.

برنج-نیم-دانه-2

قیمت و کیفیت برنج

زمانیکه برنج در دستگاه قرار دارد تعدادی از دانه های برنج که مقاومت کمتری برخوردارند در حین سفید شدن نرم می شوند و میشکنند. بعد از پایان سفید کردن با یک الک برنج های شکسته و سالم را از یکدیگر جدا می کنند و در داخل کیسه های مجزا بسته بندی می کنند و چون شکسته است از لحاظ قیمت ارزان تر از برنج معمولی می باشد.

برنج نیمدانه نیز از لحاظ خواص شبیه برنج معمولی، دارای مقادیر قابل توجهی از کربوهیدرات است که منجر به ایجاد کالری بالا شده و فرآیندهای سوخت و ساز بدن را به پیش می برد. همچنین انواع ویتامین ب و املاح و مواد معدنی موجود در برنج، هنگام پخت قابلیت جذب بالاتری پیدا کرده و نقش مفید خود را ایفا می کنند.