لیست قیمت برنج معطر

خرید برنج عطری
لاشه عطری

برنج عطری

مصرف کنندگان زیادی به برنج شمال علاقه دارند. تجار فراوانی نیز به خرید برنج معطر و فروش آن می پردازند. در شمال ایران برنج های زیادی وجود دارند که از معروف ترین آن ها می توان به برنج طارم هاشمی ، برنج طارم محلی و برنج دم سیاه اشاره کرد که کیفیت بالایی نیز دارند. برای خرید برنج عطری کلیک کنید.

معطر بودن برنج های ایرانی

یکی از بحث های داغ در حوزه برنج درباره معطر بودن و بوی برنج است. اینکه چه عواملی منجر به معطر بودن برنج می شود بسیار جالب است. در میان گونه های مختلف برنج های شمال می بینیم که برخی از گونه ها از عطر و بویی کمتر برخوردار هستند. برخی دیگر متوسط و برخی دیگر حاوی عطر و بوی بسیار بالا هستند.

با بررسی دقیق انواع برنج های شمال شاهد این موضوع هستیم که در میان برنج های کشت اول (تابستانه) و برنج های کشت دوم (پاییزه) یک تفاوت عجیب وجود دارد و آن مربوط به معطر بودن برنج می باشد. برنج های پاییزه از قبیل برنج کشت دوم بهنام یا برنج طارم هاشمی عطر بسیار بیشتری نسبت به برنج های تابستانه از قبیل برنج کشت اول طارم هاشمی، برنج طارم محلی، برنج بینام، برنج فجر، برنج شیرودی و برنج ندا دارند.

برنج-عطری-1

تاثیر آب و هوا در برنج معطر

تجربه ثابت کرده است که یکی از مهمترین علل در بوجود آمدن عطر خوش در برخی از برنج ایرانی بخاطر آب و هوای خنک و ملایم پاییزه است که برنج در این فصل تحت این آب و هوا رشد کرده و عطر بالایی به خود می گیرد. هوای خنک پاییز زمانی که به خوشه های برنج برخورد می کند منجر به این می شود که برنج معطر شود.

یک مثال واضح می تواند در مورد برنج بینام باشد. برنج بینام کشت اول در در فصل تابستان رشد کرده و برداشت می شود را با همان برنج بینام در فصل پاییز می توان مقایسه کرد. برنج بینام کشت دوم به مراتب عطر وبوی بیشتری نسبت به برنج بینام کشت اول تابستانه دارد.

برنج-عطری-2

عوامل تاثیر گذار بر برنج

یک سری نکتات مهمی نیز هست که باید به آنها توجه کرد، از جمله این که هر چه قدر شلتوک برنج ها در کارخانه ، کمتر تراش بخورند و لایه های پوستی آنها، بیشتر باقی بماند، بوی بهتری خواهند داشت و یا آن که خاک های گوناگون ، می توانند که بر کیفیت برنج ها، تاثیرات متفاوتی بگذارند. یک خاک می تواند یک برنج را به عرش برساند و خاک دیگر، همان برنج را به زمین بزند.

هم چنین برداشت دستی و برداشت با کمباین، شیوه پخت برنج و نکات دیگر نیز بر کیفیت برنج تاثیر گذار می باشند؛ از جمله این که برنج تازه و برنج کهنه نیز از نظر عطر و بو متفاوت هستند. هم چنین گفته می شود برنج کشت دوم ، عطر و بوی بهتری نسبت به برنج کشت دوم دارد که در مورد این موضوع، باید تامل بیشتری کرد.