لیست قیمت برنج طارم

خرید برنج طارم هاشمی
راتون طارم هاشمی
لاشه طارم هاشمی
خرید برنج طارم محلی
راتون طارم محلی
لاشه طارم محلی
برنج سوپر ویژه طارم

برنج

برنج از جمله اقلام مصرفی خانوارها و دومین غله پر مصرف پس از گندم است. افزایش جمعیت ایران و ذائقه ایرانی موجب شده است که برنج قوت غالب مردم کشور باشد، لذا میزان تولید برنج داخلی جوابگوی مصرف خانوار ها نبوده و همین امر زمینه ورود برنج های خارجی به کشور را فراهم می کند. در اکثر مناطق شمالی کشور برنج طارم کاشته و برداشته می شود. از فواید برنج ایرانی می توانیم به سرشار بودن آن از کربوهیدارات اشاره کرد که باعث تامین انرژی برای سوخت و ساز بدن است، همچنین فاقد کلسترول بودن برنج باعث شده تا بتواند بخش مهم و عمده ایی از یک برنامه غذایی متعادل را تشکیل دهد.

برنج از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان هم هست. نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند. هم‌اکنون «ده‌ها هزار نوع برنج» در جهان وجود دارد، اما اینها در دو زیرگونه کلی جای می‌گیرند. دو زیرگونه اصلی شامل برنج «جاپونیکا» با نام علمی Oryza sativa japonica و برنج «ایندیکا» با نام علمی sativa indica می‌شوند.

تولید برنج

در سال ۲۰۱۸ تولید جهانی برنج برابر ۷۸۲ میلیون تن بوده‌است که ۵۰٪ از این میزان متعلق به چین و هند می‌باشد. سایر تولیدکنندگان اصلی اندونزی، بنگلادش و ویتنام می‌ باشند.

بسیاری از کشورهای تولیدکننده برنج به دلیل ضعف جاده‌ها، فناوری‌های ضعیف نگهداری، زنجیره عرضه ناکارآمد و ضعف کشاورز برای رساندن محصول به بازار و توزیع کننده‌های جزئی، دچار ضرر و زیان‌های فراوان و تلفات در محصول برداشت شده می‌شوند. در تحقیقی توسط بانک جهانی و فائو ادعا شده‌ است به‌طور متوسط هر ساله نزدیک به ۸٪ تا ۲۶٪ برنج تولید شده در کشورهای درحال توسعه به دلیل ضعف تأسیسات و مشکلات پس از برداشت از بین می‌رود.

در کشور ما بیشتر مردم از برنج های ایرانی برای مصرف خانواده استفاده می کنند. در شمال کشور قوت غالب اکثر مردم برنج طارم است، بنابراین خرید برنج طارم از اولویت های آنان می باشد. برای خرید برنج طارم هاشمی و خرید برنج طارم محلی کلیک کنید.

برنج-طارم-1

برنج طارم

یکی از مهمترین وعده های غذایی ما ایرانیان برنج است و نقش به سزایی در سلامتی خانواده دارد و به همین دلیل باید بهترین انتخاب را برای سفره خانواده خود در نظر بگیرید. این روز‌ها خرید برنج یک دست و از یک نوع کار بسیار سختی شده است. متاسفانه برخی از فروشندگان برای حاشیه سود بالاتر اقدام به مخلوط کردن برنج‌ درجه یک ایرانی (طارم) با برنج های ارزان‌ تر مثل شیرودی یا حتی برنج خارجی می کنند، که تشخیص این امر برای خریدارن کار بسیار دشواری است.

نحوه تشخیص برنج

از نشانه های یک برنج مرغوب ایرانی می شود به یکدست بودن برنج اشاره کرد به این صورت که مخلوطی از دانه‌ های چاق و لاغر، کوتاه و بلند، ریز و درشت و زرد و سفید نباشد. یکی دیگر از نشانه های یک برنج مرغوب ایرانی این است که باید برنج خشک باشد به صورتی که زیر دندان شما له نشود بلکه بشکند. همچنین یک برنج خوب نباید بوی پلاستیک بدهد.

اما مهم ترین نشانه مرغوبیت برنج ایرانی عطر آن است به طوری که وقتی آن را کف دست خود می‌ریزید و بو می‌کنید، باید بوی مطبوعی داشته باشد(اما مراقب باشید چون اسپری عطر برنج ایرانی هم متاسفانه توسط برخی فروشندگان استفاده می شود).

برنج-طارم-2
برنج-طارم-3

انواع برنج طارم

این برنج یکی از برنج های با کیفیت و مرغوب ایرانی است. این نوع برنج ارقام مختلفی مانند طارم هاشمی، محلی و … دارد. ظاهر دانه های این برنج نسبت به ارقام دیگر، کوتاه تر و چاق تر می باشند و حالت دوکی شکل دارند و به رنگ شیری است. این برنج را می توان از مرغوب ترین برنج های خوش پخت ایرانی نامید. کیفیت بالا در پخت، عطر و طعم مطبوع و ماندگاری بالا بعد از پخت از مشخصات بارز این برنج است.

شکل برنج طارم

رنگ دانه این برنج سفید متمایل به کرم می باشد. انواع برنج طارم را می توانید به دو روش محبوب کته و آبکش پخت کنید. برنج طارم هاشمی از نوع برنج های دانه بلند است و به دلیل همین دانه های بلند به اضافه عطر و طعم بی نظیر و خوبی دارد؛ خرید این رقم برنج برای پخت و پذیرایی در مجالس و میهمانی ها بسیار مناسب تر است.

فروشگاه اینترنتی برنج گل بابا سابقه طولانی در زمینه فروش برنج درجه یک دارد. همچنین این فروشگاه همیشه سعی کرده تا این برنج ممتاز را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

نوع دیگر این ارقام راتون طارم هاشمی و راتون طارم محلی می باشد. همانطور که میدانید کیفیت برنج راتون بی نظیر است. ارقام راتون پس از برداشت کشت اول و دوباره آب بستن به زمین و رسیدگی به آن تولید می شوند. قیمت برنج راتون نیز بالاتر از کشت اول برنج می باشد.