لیست قیمت برنج طارم

برنج

برنج از جمله اقلام مصرفی خانوارها و دومین غله پر مصرف پس از گندم است. افزایش جمعیت ایران و ذائقه ایرانی موجب شده است که برنج قوت غالب مردم کشور باشد؛ لذا میزان تولید برنج داخلی جوابگوی مصرف خانوارها نبوده و همین امر زمینه ورود برنج‌های خارجی به کشور را فراهم می‌کند.

در اکثر مناطق شمالی کشور برنج طارم کاشته و برداشته می‌شود. برنج طارم خود به چند دسته تقسیم می‌شود که نوع هاشمی و محلی مشتریان بیشتری را برای خرید برنج شمال جذب می‌کند.

از فواید برنج شمال می‌توانیم به سرشار بودن آن از کربوهیدارات اشاره کرد که باعث تامین انرژی برای سوخت و ساز بدن است؛ همچنین فاقد کلسترول بودن برنج باعث شده تا بتواند بخش مهم و عمده‌ایی از یک برنامه غذایی متعادل را تشکیل دهد.

برنج از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان هم هست. نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند. هم‌اکنون «چند هزار نوع برنج» در جهان وجود دارد، اما اینها در دو زیرگونه کلی جای می‌گیرند.

در شمال کشور بیشتر اقلام پر محصول و کم محصول کنار هم کاشته می‌شوند. بسیاری از مردم برای خرید برنج به دنبال اقلام با کیفیت هستند، البته قیمت برنج نیز برایشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با این‌حال قیمت برنج شمال از سایر اقلام بیشتر است و از دسته‌های گران قیمت برنج محسوب می‌شود.

برای مثال قیمت برنج طارم هاشمی و قیمت برنج طارم محلی از سایر اقلام برنج بیشتر است؛ البته کیفیت این دو نوع را نباید نادیده گرفت.

تولید برنج

در سال ۲۰۱۸ تولید جهانی برنج برابر ۷۸۲ میلیون تن بوده‌است که ۵۰٪ از این میزان متعلق به چین و هند می‌باشد. سایر تولیدکنندگان اصلی اندونزی، بنگلادش و ویتنام می‌باشند.

بسیاری از کشورهای تولیدکننده برنج به دلیل ضعف جاده‌ها، فناوری‌های ضعیف نگهداری، زنجیره عرضه ناکارآمد و ضعف کشاورز برای رساندن محصول به بازار و توزیع کننده‌های جزئی، دچار ضرر و زیان‌های فراوان و تلفات در محصول برداشت شده می‌شوند.

در تحقیقی توسط بانک جهانی و فائو ادعا شده‌ است به‌طور متوسط هر ساله نزدیک به ۸٪ تا ۲۶٪ برنج تولید شده در کشورهای درحال توسعه به دلیل ضعف تأسیسات و مشکلات پس از برداشت از بین می‌رود.

در کشور ما بیشتر مردم از برنج‌های ایرانی برای مصرف خانواده استفاده می‌کنند. در شمال کشور قوت غالب اکثر مردم برنج طارم است؛ بنابراین خرید برنج طارم از اولویت‌های آنان می باشد. برای خرید برنج طارم هاشمی و خرید برنج طارم محلی می‌توانید روی لینک‌های بالا کلیک کنید.

برنج-طارم-1

برنج طارم

یکی از مهمترین وعده‌های غذایی ما ایرانیان برنج است و نقش به سزایی در سلامتی خانواده دارد. به همین دلیل باید بهترین انتخاب را برای سفره خانواده خود در نظر بگیرید.

این روز‌ها خرید برنج یک دست و از یک نوع کار بسیار سختی شده است. متاسفانه برخی از فروشندگان برای حاشیه سود بالاتر اقدام به مخلوط کردن برنج‌ درجه یک ایرانی (طارم) با برنج‌های ارزان‌ تر مثل شیرودی یا حتی برنج خارجی می‌کنند؛ که تشخیص این امر برای خریدارن برنج کار بسیار دشواری است.

نحوه تشخیص برنج

از نشانه‌های یک برنج مرغوب ایرانی می‌شود به یکدست بودن برنج اشاره کرد به این صورت که مخلوطی از دانه‌ های چاق و لاغر، کوتاه و بلند، ریز و درشت و زرد و سفید نباشد.

از دیگر نشانه‌های یک برنج مرغوب ایرانی این است که باید برنج خشک باشد؛ به صورتی که زیر دندان شما له نشود بلکه بشکند. همچنین یک برنج خوب نباید بوی پلاستیک بدهد.

اما مهم ترین نشانه مرغوبیت برنج ایرانی ممتاز و به خصوص برنج شمال عطر آن است؛ به طوری که وقتی آن را کف دست خود می‌ریزید و بو می‌کنید؛ باید بوی مطبوعی داشته باشد(اما مراقب باشید چون اسپری عطر برنج ایرانی هم متاسفانه توسط برخی فروشندگان استفاده می شود).

در نتیجه برای خرید برنج ایرانی اول کیفیت را مد نظر قرار دهید و سپس قیمت برنج ایرانی را با سایر فروشگاه‌های برنج مقایسه کنید.

برنج-طارم-2
برنج-طارم-3

انواع برنج طارم

این برنج یکی از برنج‌های با کیفیت و مرغوب ایرانی است. این نوع برنج ارقام مختلفی مانند طارم هاشمی، طارم محلی و … دارد. ظاهر دانه‌های این برنج نسبت به ارقام دیگر، کوتاه‌تر و چاق‌تر می‌باشند و حالت دوکی شکل دارند و به رنگ شیری است.

انواع ارقام این محصول را می‌توان از مرغوب‌ترین برنج‌های خوش پخت ایرانی نامید. کیفیت بالا در پخت، عطر و طعم مطبوع و ماندگاری بالا بعد از پخت از مشخصات بارز این برنج است.

ارقام زیر جزو بهترین‌های طارم می‌باشد:

  • برنج هاشمی
  • برنج  محلی
  • راتون طارم هاشمی
  • راتون طارم محلی
  • برنج کشت دوم طارم

شکل برنج طارم

رنگ دانه این برنج سفید متمایل به کرم می‌باشد. انواع این برنج را می‌توانید به دو روش محبوب کته و آبکش پخت کنید. برنج طارم هاشمی از نوع برنج‌های دانه بلند است و به دلیل همین دانه‌های بلند به اضافه عطر و طعم بی نظیر و خوبی دارد؛ خرید این رقم برنج برای پخت و پذیرایی در مجالس و میهمانی ها بسیار مناسب‌تر است.

در مقابل برنج طارم محلی از عطر بالا و خوبی برخوردار است و از پخت آن لذت می‌برید. این برنج بیشتر به دلیل عطر خوش آن خریداران زیادی دارد.

فروشگاه اینترنتی برنج گل بابا سابقه طولانی در زمینه فروش برنج شمال درجه یک دارد. همچنین این فروشگاه برنج همیشه سعی کرده تا این برنج ممتاز را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

نوع دیگر این ارقام راتون طارم هاشمی و راتون طارم محلی می‌باشد. همانطور که می‌دانید کیفیت برنج راتون بی‌نظیر است. ارقام راتون پس از برداشت کشت اول و دوباره آب بستن به زمین و رسیدگی به آن تولید می‌شوند. قیمت برنج راتون طارم نیز بالاتر از کشت اول برنج می‌باشد و تقریبا هم قیمت با برنج کشت دوم طارم است.