لیست قیمت برنج دودی

خرید برنج دودی

برنج دودی چیست؟

امروز تنها برای تغییر ذائقه و تنوع در طعم برنج این كار را انجام می‌دهند. حتی اگر دیده باشید در مراسم خاص برای خوش‌طعم‌شدن برنج از چوب برای سوزاندن و حرارت دادن به برنج و طبخ آن استفاده می‌كنند. در واقع پخت غذا با چوب باعث می‌شود مقداری از دود وارد غذا شود و عطر و طعم خاصی به غذا ‌دهد. به برنجی که حاصل این عمل باشد برنج دودی می گویند.

در حالی كه در قدیم دودی كردن یكی از روش‌های نگهداری بوده است. در واقع این روش باعث می‌شود میكروارگانیسم‌ها دیرتر در ماده غذایی نفوذ كنند. در واقع تركیبات موجود در دود مانع از رشد میكروب‌ها شده و عمر نگهداری آنها را افزایش می‌دهند. برای خرید برنج دودی کلیک کنید.

آیا دودی کردن یک روش برای نگهداری است؟

اگر برای این روش از مواد سوختنی خوب استفاده كنیم، مواد رنگی داخل مواد سوختنی نباشد یا از چوب‌هایی كه طعم و اسانس زیادی دارند مانند چوب درخت كاج استفاده نشود، ضرری برای مصرف‌كننده نخواهد داشت اما استفاده از چوب‌ های رنگ‌ شده یا چوب‌ های اسانس‌ دار و شیرابه‌ دار یا چوب‌ های آغشته به مواد نفتی مضر است.

متاسفانه چون این عمل در خانه یا در كارگاه‌ها به روش سنتی در كشورمان انجام می‌شود و صنعتی نیست، نمی‌توان خیلی مطمئن بود كه در فرآیند دودی‌ كردن از چه نوع چربی استفاده شده است. به همین دلیل مصرف زیاد این نوع محصولات توصیه نمی‌ شود. در اثر سوختن چوب‌ های نامناسب دودی كه تولید می‌شود حاوی تركیبات سرطان‌ زاست كه وارد غذا شده و در طولانی‌ مدت می‌تواند سبب بروز سرطان شود.

برنج-دودی-1

نحوه نگهداری و طبخ برنج دودی با برنج معمولی چه تفاوتی دارد؟

مانند برنج معمولی مکان برنج دودی هم باید خشك و خنك باشد تا ماندگاری آن افزایش یابد. كلا برنج فرآورده‌ای است كه رطوبت پایینی دارد و دیر خراب می‌شود و در محیط خشك و خنك تا یك سال به خوبی‌ باقی می‌ماند در ضمن برنج كهنه از نظر كیفیت پخت بهتر از برنج نو است به طوری كه برنج نو 2 برابر ری می‌كند در صورتی كه برنج كهنه‌ 4 برابر خاصیت ری كردن دارد.

البته برخلاف برنج معمولی كه توصیه می‌شود بیشتر به صورت كته مصرف شود در رابطه با برنج دودی توصیه می‌شود به صورت آبكش طبخ شود تا تركیبات مضر احتمالی از طریق آب خارج شود. گرچه در این حالت كمی از طعم و مزه برنج كاسته می‌شود ولی خیلی نیست و آبكش آن بهتر است.

برنج-دودی-2

افزایش ماندگاری

از لحاظ علمی دود حاوی بیش از ۲۰۰۰ نوع ماده شیمیایی هست که برخی از آن‌ها مثل الکل و یا برخی ترکیبات شیمیایی بخصوص، باعث میکروب زدایی و از بین بردن قارچ‌ها می‌شوند. به همین دلیل هم مردم از دودی کردن برای افزایش ماندگاری محصولات غذایی استفاده می‌کردند.

با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی، امروز دیگر از دودی کردن برای نگهداری مواد غذایی استفاده نمی‌کنند و شاید تنها فایده آن تنوع ذائقه و تجربه یک طعمی باشد که کمتر تجربه می‌کنیم.

آیا این برنج متفاوت است؟

جواب این سوال خیر است. برخی افراد گمان میکنند برنج های دودی گونه ای از برنج هستند که به صورت جداگانه کشت می شوند. اما لازم به ذکر است که این برنج ها همان برنج های عطری کشت شده توسط کشاورزان است که طی مراحل تولید به برنج دودی تبدیل می شوند. این برنج رنگ تیره تری نسبت به برنج های عطری دارند، و دانه های خام و پخته آن عطر دل انگیز دود را به مشام می رساند.

افراد زیادی هستند که این برنج را به صورت خالص مصرف میکنند ولی برخی از افراد برنج های دودی را با برنج های عطری مخلوط می کنند و هر دو را کنار هم مصرف می نمایند. برنج هاشمی دودی یکی از برنج های پر مصرف مردم گیلان است.