لیست قیمت برنج بهنام

خرید برنج بهنام
لاشه بهنام

برنج بهنام

برنج بهنام یا به گویش محلی مازندران، بینام از ارقام پر محصول برنج است که که از تغییرات ژنتیکی برنج های ایرانی به دست آمده است. این برنج پس از آزمایش در زمین های استان مازندران نشان داد که از قابلیت تولید بالایی برخوردار است. همیچنین این برنج بعد از پخته شدن نرم و خوش خوراک است، اما به دلیل ساختار آن، دچار تورم و گرد شدن می شود.

به همین دلیل این برنج از بازار فروش خوبی برخوردار نیست و با قیمت های پایین تری به فروش می رسد. برای خرید برنج بهنام کلیک کنید.

برنج-بهنام-۱

زمان کشت

زمان کشت این محصول اغلب بعد از برداشت کشت اول برنج کاران مازندرانی می باشد تا به موقع رشد یابد و در کشت دوم به عمل آید. به خاطر اینکه کشت دوم برنج برای کشاورزان ریسک هایی نیز به دنبال دارد، از جمله اینکه ممکن است برداشت آن به سرمای پاییز بخورد، از این برنج به جای برنج طارم استفاده می کنند، چرا که از تحمل بیشتری در سرما برخوردار است و زودتر به عمل می آید. این برنج در اوایل مرداد ماه کاشته شده و تقریبا اوایل آبان برداشت می گردد.

برنج-بهنام-۲

ویژگی های برنج بهنام

این برنج قبل از پخت طولی به اندازه ی ۶٫۵ میلی متر دارد. پس از پخت به میزان ۱۰ میلیمتر قد می کشد. همچنین در مقایسه با سایر برنج های مرغوب از قد کوتاه تری برخوردار است. به طور کلی می توان گفت این برنج دارای ظاهری گرد و متورم است. علاوه بر این از نظر رنگ، برنج بینام نسبت به سایر برنج ها مثل صدری و طارم رنگی شفاف تر دارد. از لحاظ عطر نیز در بین سایر برنج ها در حد متوسط ارزیابی می شود. برای خرید برنج بینام از فروشگاه برنج گل بابا می توانید با کارشناسان فروش برنج این فروشگاه در تماس باشید.

تفاوت کشت اول و کشت دوم

مهم ترین تفاوت برنج کشت اول و دوم در پخت برنج می باشد. برنج بهنام کشت دوم به عنوان یکی از بهترین برنج های پختی مازندران است. این برنج به خوبی و به اندازه کافی قد می کشد ولی کشت اول این برنج چنین پختی ندارد. البته باید در نظر داشت که اگر کشت اول، مدت زمانی حدودا ۸ تا ۱۰ ماه را در انبار خشک و خنک باقی بماند به برنج کهنه تبدیل می شود. این برنج کهنه پخت بسیار بهتری و حتی نزدیک به برنج بهنام کشت دوم خواهد داشت.