لیست قیمت برنج بهنام

برنج بهنام

برنج بهنام یا به گویش محلی مازندران، بینام (بینوم) از ارقام پر محصول برنج است که که از تغییرات ژنتیکی برنج‌های ایرانی به دست آمده است. این برنج پس از آزمایش در زمین‌های استان مازندران نشان داد که از قابلیت تولید بالایی برخوردار است.

همیچنین این برنج شمال بعد از پخته شدن نرم و خوش خوراک است، اما به دلیل ساختار آن، دچار تورم و گرد شدن می‌شود. برنج بینام عطر خوبی دارد و از این رو مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است.

به همین دلیل این برنج از بازار فروش نسبتا خوبی برخوردار است و با قیمت برنج پایین‌تری به فروش می‌رسد. برای خرید برنج بهنام می‌توانید روی لینک آن کلیک کنید.

برنج-بهنام-۱

زمان کشت

زمان کشت این محصول برای کشت اول برنج و کشت دوم برنج می‌باشد که برنج کشت دوم بینام بسیار خوب هست. بیشتر کشاورزان اغلب بعد از برداشت کشت اول برنج این رقم برنج ایرانی را می‌کارند تا به موقع رشد یابد و در برنج کشت دوم به عمل آید.

به خاطر اینکه کشت دوم برنج برای کشاورزان ریسک‌هایی نیز به دنبال دارد، از جمله اینکه ممکن است برداشت آن به سرمای پاییز بخورد؛ از این برنج به جای برنج طارم استفاده می‌کنند، چرا که از تحمل بیشتری در سرما برخوردار است و زودتر به عمل می آید.

این برنج در اوایل مرداد ماه کاشته شده و تقریبا اوایل آبان برداشت می گردد. کیفیت این برنج قابل قبول هست و مشتریان خودش را نیز دارد. در بین تفاوت با سایر ارقام برنج، از قیمت برنج ایرانی خوبی برخوردار هست.

برای خرید برنج شمال این رقم برنج می‌تواند جزء گزینه‌های مورد نظرتان برای خرید برنج باشد. این رقم در بیشتر شهرستان‌های شمال کشور که قابلیت کشت دوم برنج را دارند کاشته می‌شود.

برنج-بهنام-۲

ویژگی های برنج بهنام

این برنج قبل از پخت طولی به اندازه ی ۶٫۵ میلی‌متر دارد و پس از پخت به میزان ۱۰ میلیمتر قد می‌کشد. همچنین در مقایسه با سایر برنج‌های مرغوب از قد کوتاه‌تری برخوردار است.

به طور کلی می‌توان گفت این برنج دارای ظاهری گرد و متورم است. علاوه بر این از نظر رنگ، برنج بینام نسبت به سایر برنج‌ها مثل صدری و طارم رنگی شفاف‌تر دارد. از لحاظ عطر نیز در بین سایر برنج‌ها در حد متوسط و بعد از طارم هاشمی و طارم محلی ارزیابی می‌شود. برای خرید برنج بینام از فروشگاه برنج گل بابا می‌توانید با کارشناسان فروش برنج این فروشگاه در تماس باشید.

تفاوت کشت اول و کشت دوم

مهم ترین تفاوت برنج کشت اول و دوم در پخت برنج می‌باشد. برنج بهنام کشت دوم به عنوان یکی از بهترین برنج‌های پختی مازندران است. این برنج به خوبی و به اندازه کافی قد می‌کشد ولی کشت اول این برنج چنین پختی ندارد. برای خرید برنج ایرانی در صورتی که ری کردن برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است می‌توانید از این برنج استفاده کنید.

البته باید در نظر داشت که اگر کشت اول، مدت زمانی حدودا ۸ تا ۱۰ ماه را در انبار خشک و خنک باقی بماند به برنج کهنه تبدیل می‌شود. این برنج کهنه پخت بسیار بهتری و حتی نزدیک به برنج بهنام کشت دوم خواهد داشت.